טיפים לשמירת התכשיטים שלך

תכשיטים מכל הסוגים הם פריטים יקרי ערך עבורנו מבחינה רגשית וכלכלית, ולכן, חשוב מאוד לטפח ולתחזק את התכשיטים שאנו אוספים במהלך החיים. במאמר שלפניכם תמצאו כמה טיפים פרקטיים חשובים לטיפוח ותחזוקת התכשיטים העומדים לרשותכם.

טיפים כלליים לתחזוקת תכשיטים

הסר טבעות כאשר אתה שוטף כלים או מבצע פעולות ניקוי כאלה ואחרות

הימנע מהצבת טבעות מכל סוג שהוא, כולל טבעת יהלום מעוצבת או טבעות אירוסין מזהב צהוב, במקומות שניקו על ידך באמצעות חומרי ניקוי בריכוז גבוה. שימו לב - כימיקלים מכל הסוגים עלולים לפגוע בכל סוגי החומרים.

הימנעו מכניסה לים או לבריכה עם תכשיטים כאלה ואחרים על גופכם - מומלץ להימנע הן מסיכון של כלור ומים מלוחים לפגיעה באיכות התכשיטים והן מהחשש מפני נפילת התכשיטים לבריכה או למי הים.

הקפידו לענוד את התכשיטים השונים רק לאחר מריחת קרמים על חלקי גוף שונים ורק לאחר ריסוס בושם על אזורי גוף שונים, לאור העובדה שבבשמים מסוימים משולבים רכיבים העלולים לפגוע באיכות התכשיטים.

שמור את התכשיטים שלך בקופסה ייעודית וסגורה שחשוב ומומלץ למקם במקום יבש, לכן מומלץ להימנע מתליית תכשיטים או מאחסון בחדר האמבטיה.

הימנע מללבוש תכשיטים במהלך השינה (גם אם מדובר בתנומה קצרה). תכשיטים בגופך בזמן השינה עלולים להיקרע או להתעקם.

מומלץ להחזיק שרשראות מכל הסוגים במצב זקוף (תלוי במומלץ ביותר) על מנת להימנע מקשרים. כמו כן, ניתן לקפל את השרשרת בצורה סימטרית ולהניחה מקופלת בתוך קופסת תכשיטים ייעודית.

טיפים חשובים לניקוי תכשיטים

טבעות אירוסין או כל תכשיט כסף וזהב אחר, חשוב לנקות בעזרת מטלית עדינה ורכה המיועדת למטרה זו. מומלץ לרכוש מטליות ייעודיות לניקוי תכשיטים.

תכשיטים מעוקלים כמו שרשראות יהלום, מומלץ לנקות באמצעות מברשת שיניים עם סיבים עדינים.

עגיל יהלום שאתה עונד באופן קבוע, מומלץ להסירו אחת לכמה שבועות על מנת לנקות את פנים העגיל ואת סוגר העגיל במקום בו יש נטייה להצטברות לכלוך.

חשוב להקפיד על ניקוי תכשיטים שבאו במגע עם זיעה וזאת מכיוון שחמוציות זיעה עלולות לפגוע באיכות התכשיטים לאורך זמן.

מומלץ לנקות טבעות אירוסין משובצות יהלומים באמצעות אלכוהול בריכוז גבוה. יש להשרות את הטבעת באלכוהול לתקופות קצרות של עד כ -2 דקות ואז למרוח את הטבעת במטלית לחה.

טבעות ללא יהלום עם כתמי לכלוך נוקשים, מומלץ להשרות במים חמים עד 2 דקות ואז למרוח אותן במטלית לחה עם נוזל כלים או משחת שיניים.

בנוסף לכל האמור לעיל, מומלץ להתייעץ עם נציגי המכירות מהם רכשתם את התכשיטים בנוגע לאופן הניקוי.